Jak se v Česku zabydlují zelené finance? Kolik energie lze získat z odpadní vody? Které mýty jsou spojeny s recyklací starých telefonů? Nejen to byla témata další série rozhovorů projektu [ta] Udržitelnost, kam přijali pozvání zástupci společností DLA Piper, T- Mobile, ComAp, Změna k lepšímu, PVK a PVS.
Projekt [ta] Udržitelnost měl na pořadu již osmnáctý živý stream. Experti z předních tuzemských firem v něm hovořili o trendech udržitelnosti ve vodohospodářství, developmentu, službách nebo v energetice.
První blok živého vysílání, jehož hostem byl advokát David Padyšák z DLA Piper, se nesl ve znamení udržitelných trendů v real estate, a to především v developmentu. Věnovat se bude například energetické účinnosti budov, soběstačnosti logistických parků nebo fotovoltaice v nich. Nevynechal ani komunitní sdílení energií.
Sledujte debatu zdarma na odkazu ZDE.
Tématem další debaty byly vysloužilé mobilní telefony. Miloš Polák z neziskového projektu Remobil ozřejmil například to, jaký je postoj Čechů k rozbitým či zastaralým mobilním telefonům, nebo které mýty spojené s recyklací telefonů jsou mezi lidmi rozšířené. Došlo také na rady, co se starými telefony, tablety či příslušenstvím správně dělat a jakou roli v jejich recyklaci hraje T-Mobile.
Efektivní měření uhlíkové stopy v dodavatelském řetězci je oříškem pro nejednu firmu. Jak si s tím poradili v tuzemské společnosti ComAp? Co může v celkové uhlíkové bilanci znamenat scope 4? A s jakými výsledky dělá česká firma takzvané akademie v Africe? Hosty čtvrtého rozhovoru byli marketingový ředitel ComApu Petr Matas a jeho kolegyně a manažerka oddělení Globální marketingové komunikace a ESG Barbora Vajnarová.
Již na začátku listopadu se uskuteční konference Vyspělé Česko, kterou organizuje byznys platforma Změna k lepšímu. Čeká nás další setkání pro bublinu ESG manažerů a manažerek? Anebo to konference Vyspělé Česko to pojme jinak? I to jsme probrali s dalším hostem, kterým je Ondřej Štec, Communication manager Změny k lepšímu.
Česká metropole má pitné vody stále dostatek a nezměnily to ani extrémně suché roky. Ale bude to platit i do budoucna a co je pro to třeba udělat? Kdy může být pražské vodárenství uhlíkově neutrální? Kolik energie lze získat z odpadní vody? A co se skrývá pod názvem Hydropolis? Nejen tyto otázky zodpověděli šéfové Pražských vodovodů a kanalizací a Pražské vodohospodářské společnosti Petr Mrkos a Pavel Válek a také Jana Lavrenčíková Myšková z Hydropolis.
Comments